CIASTO DROŻDŻOWE Z CZEREŚNIAMI

CIASTO DROŻDŻOWE Z CZEREŚNIAMI

Sezon na najpyszniejsze owoce w pełni, więc trzeba z niego korzystać!

Ostatnio koleżanka przywiozła mi bardzo dużo słodkich, dojrzałych czereśni, więc trzeba było je jak najszybciej wykorzystać. Pierwsze pół kilograma zjadłam prosto z siateczki :) ale nadal zostało mi ich sporo, więc przerobiłam je na uwielbiane przez moją mamę ciasto drożdżowe! Jest z nim bardzo mało roboty (bo użyłam suchych drożdży), także 15 min i macie gotowe do wyrośnięcia ciasto i tym samym 2 godziny na odpoczynek, a później tylko posypać owocami i hop do pieca :) Następnie, najlepiej póki ciepłe, podzielcie się nim z bliskimi, tak jak ja uczyniłam to przynosząc je mojej mamie :)

Składniki

 1 mała blacha (16 cm)
  • 30 g rozpuszczonego masła  +trochę masła do posmarowania blachy
  • 75 ml mleka 
  • ok. 160 g mąki pszennej 
  • 4 g drożdży instant 
  • 30 g cukru pudru 
  •   szczypta soli 
  • 1  jajko 
  • garść  czereśni 
WordPress › Błąd